امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سؤال ١١ ألف اين سنت را چگونه خارج إز NA استفاده كرده أم ؟؟
سؤال ١١
ألف اين سنت را چگونه خارج إز NA استفاده كرده أم ؟؟
ب اصول أين سنت به چه روشهايي مي تواند أفكار و اعمال من را راهنمايي كند؟؟
پاسخ
متکی بودن به خود و رهایی از وابستگی یعنی هرکاری که ازمه یک زندگی صحیح وسالم است را انجام دهیم .که باعث
اعتماد به نفس و احساس ارزش در من میشود که من را از هوای نفس جدا میکند وآزادی و بی نیازی را هدیه میدهد
این سنت به من کمک کرده تا در جمع و بصورت انفرادی سهم خودم را انجام دهم درجمع تابع این سنت بودن کمک کرده
نه وابسته باشم ونه خسارت بزنم چه درمشارکت مالی چه مشارکت گفتاری عقاید رعایت سکوت واحترام مقابل گاها
درحرکت جبران خسارت این سنت حرکت برای من اسان کرده است
شخصیت معتادگونه من اکثر سربار دیگران بودم،ولی با بکار گیری این سنت تمام سعی خود را میکنم،برای تامین هزینه
های زندگیم،وانجام کار های شخصیم وتعهدات ومسئولیت های روزانه ام از هیچ تاشی دریغ نکنم.
با اموزش پذیري و تمرین أصول و مفهوم این سنت یاد مي گیرم كه وابسته به شخصي نباشم ، مسولیت روابط ، كار و
خانواده را به عهده بگیرم، به جایه نواقص إز خصوصیات خداوند مهربان استفاده كنم سطع توقعاتم را نسبت به دیگران
پایین بیارم و دستم توي جیب خودم و نگاهم به دست دیگران نباشد
ب :
مسئولیت پذیری و الویت بندی همراه با برنامه ریزی قابل اهمیت بودن ، هدفمند شدن ، حفظ استقال خودکفایی به معنای
واقعی از اصول اساسی این سنت به شمار میاید ، بکارگیری این اصول در به وجود امدن شخصیت برجسته درخانواده
واجتماع اقدام و عمل این مسال ذکر شده درآن الزامیست
سپاسگزاری این اصل روحانی کمک میکنه تا سلسله مراتب تمام اصول را در عملکردخود بکارگیرم چه در گروه چه در
زمان خدمت اصل روحانی سپاسگزاری برای من زیر بنای تعهد وایمان وفروتنی و...بوده کمک میکند ویاداور سنت 5
وقدم  ۱۱است.اینکه امروز دربهبودی سهم من بعنوان یکی از کل چیست ...عملکردبهتردر گروه اجتماع دوستان خانواده
وخداوند برای ادامه مسیر
اینکه افکار ورفتار وعملکردم را با حس نوع دوستی وسخاوتمندی تمرین دهم و در کنار خانواده،دوستان وهمسایگان به
دیگران هم توجه داشته باشم وهمیشه اماده باشم تا بتوانم کمکی برای اطرافیانم باشم،شکی نیست که اگر با این روش
زندگی کنپ از هواهای نفس رها میشوم پدر انجام اراده خداوند پیشتازم.
در زندگي أم برنامه ریزي داشته باشم حدو مرز و تعادل در همه أمور زندگي أم رعایت كنم و حد تناسب و تعادل بین
أفكار و اعمالم بر قرار كنم
بر أساس توانایى هام و اولویت هام زندگیم را هدفمند و برنامه ریزي كنم و با بكارگیري أصل خوداتكایي امنیت اقتصادي،
عاطفي را برأي خانواده فراهم كنم.
پاسخ
تمرین اصل خوداتکایی در زندگی شخصی باعث استقلال فکری و عملی ام خواهد شد.با رعایت این اصل بجای متکی شدن به دیگران سعی در رفع مشکلات مالی خود با توجه به درآمد خود خواهیم کرد.اگر درآمدم مکفی نباشد پرهیز از ریخت و پاش و اصراف و تجمل گرایی در زندگی شخصی خواهم کرد.کارهایی را که بتوانم خودم انجام بدهم انتظاری از کس دیگر نخواهم داشت.
ب)اصول این سنت به چه روش هایی میتواند افکار و اعمال مارا راهنمایی کند؟
☑️در کمک به اطرافیانم سخاوت بیشتری خواهم داشت
☑️بجای اتکا به دیگران به توانایی های خود توجه خواهم کرد
☑️ایمان به نیروی برتر باعث خواهد شد مدیون کسی نشوم.
پاسخ
سلام
استقلال خودم را حفظ کنم و همچنین به دیگران کمک کنم.در زندگی اجازه دخالت بی خود ندهم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش
سلام
_در انجمن که یاد گرفتم اداره جلسات با خود ما اعضاء انجمن است.  در بیرون از انجمن نیز هم همینطور من باید هزینه های زندگی ام را خودم تامین نمایم و مسئولیت های آن را نیز خودم بپذیرم و برای انجام کارهایی که در زندگی برایش برنامه دارم نیز خودم باید مدیریت نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط آریا داریوش

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان