امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 65 : آیا با کارهایی که باید انجام دهم تا پاک بمانم ، آشتی نموده ام؟
#1
سوال 65 : آیا با کارهایی که باید انجام دهم تا پاک بمانم ، آشتی نموده ام؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 14 ، ناظر4
#2
لازمه پاک موندن پذیرش بیماری است من باید از اعمال ورفتارهای گذشته ام دوری کنم گاهی اوقات کارهایی انجام دادم که بر خلاف میل باطنی من بوده است
ولی چون به اصول برنامه و رهنمودهای راهنمایم اعتماد کامل داشتم هر کاری را که برای تداوم پاکی وبهبودی ام پیشنهاد شد پذیرفتم و در زندگی به اجرا گذاشتم
چند مورد بیشتر با این اصول قهر نکردم و ان مواقعی بود که ضعفهای اخلاقی بر من چیره شده بودند و بیماری من عود کرده بود وامروز سعی من بر این است
که همیشه رهجو باشم . راهنما باشم . خدمت کنم . باید درک کنم که قدمها جزیی از زندگی من است .....
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 14 ، ناظر4 ، ناظر 11
#3
بله اشتی نموده ام : به طور مرتب به جلسات می روم راهنما دارم و با اودر ارتباط هستم مشورت می کنم قدم ها را کار می کنم خدمت می کنم و با درمیان گذاشتن انچه که دارم ان را برای خود حفظ می کنم با واقعیت بیماریم در تماس هستم و با ابزارهای قدم اول از ان مراقبت می کنم
پاکی من هدیه خداوند به من است و ادامه دار کردن ان هدیه من به خداوند است 
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 9 ، ناظر 14 ، ناظر4 ، ناظر 11
#4
بلی.

با کارهایی مثل شرکت مرتب در جلسات ،راهنما گرفتن و گوش دادن به رهنمودهای راهنما ،کارکرد قدمها ها ، انتقال قدم ها ،اصلاح رفتار و کردار،رعایت زمین بازی و توپ بازی و یار بازی، مجالس فساد و اعتیاد گونه را ترک کردن.

•صداقت، عدم قضاوت و کنترل و مقایسه ، رعایت گمنامی ، تمایل ، روشن‌بینی ، پذیرش ، فروتنی ، و از همه مهم تر تسلیم و خود محوری نکردن از جمله کارهایی که با آنها آشتی نموده‌ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر 9 ، ناظر 14 ، ناظر4 ، ناظر 11
#5
چون بهبودیم را بعنوان یک مسیر پذیرفتم اضول برنامه را تمرین میکنم و اینکه مشکلم را دیگر به بحران تبدیل نمیکنم و و به جای بزرگنمایی مشکلات به دنبال راه حل آنها هستم ..
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، ناظر 14 ، ناظر4 ، ناظر 11
#6
(۱۳۹۸/۱۰/۲۲، ۱۱:۰۱ عصر)admin.a نوشته است: سوال 65 : آیا با کارهایی که باید انجام دهم تا پاک بمانم ، آشتی نموده ام؟
آیاهفت فاکتور را رعایت میکنم ؟

اگرهرکدام را انجام نمیدهم یعنی آشتی نکرده ام.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 13 ، ناظر4
#7
بله.

امروز متوجه شدم که فاصله من با یک مصرف کننده یک دود یک قرص و یک پیک هست بنابراین از حضور در مکانهای مصرف و ارتباط با دوستان مصرف و نگهداری ابزار مصرف پرهیز می کنم.

و بهبودی را بعنوان یک واقعیت پذیرفته ام که برای پاک ماندن و پاکزیستن نیاز دارم پنج کار روزانه رو به روال برنامه دنبال کنم تا بتونم فقط برای امروز زندگی کنم.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4 ، ناظر 11
#8
بله فرآیند بهبودی را با حضور مرتب در جلسات بهبودی و خدماتی و کارکرد قدم ها و سنت ها و رعایت اصول برنامه دنبال می کنم و تا زمانی که این راه را دنبال کنم از هیچ چیزی واهمه نخواهم داشت .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر4
#9
بله من محکوم به تغییر ورشد هستم
سعی میکنم تمرین کنم واز اصول به عنوان ابزار استفاده کنم
رعایت فقط برای امروز را رعایت کنم

رعایت مثلث بهبودی
 مشورت باراهنماوکارکرد قدمها باانگیزه،برنامه ریزی دقیق ومطالعه،حضور در جلسات بطورمنظم
نگرفتن تراز از دیگران مشورت وبکار گرفتن راهکارهاش.
خدمت گرفتن درجلسات،وخدمت به خانواده،اصلاح کردن روابط خود با خداوندودیگران
اینها همه به من کمک کرده تا اشتی کنم
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 11
#10
با سلام....
تا حدود زیادی بله.چون غیر از این باشد هنوز بهبودی را به عنوان آخرین راه برای زندگی کردن نپذیرفته ام،یعنی تمام سوالات قدم یک را تا اینجا فقط دفتر سیاه کردم.
درست است که ورودم و ماندنم و رفتنم تمایلی ست اما برای پاک ماندن تمایل خالی برایم کافی نیست برای پاک ماندن بایدها را باید رعایت کنم.
مثلا...باید همه آدمها را دوست داشته باشم مگر خلاف آن ثابت شود ، مثلا ببینم برای پاک نماندن چه دلیلی دارم که مصرف را برایم توجیه میکند؟؟آنرا با راهنما درمیان بگذارم این خودش یکی از باید هاست.
در کل آنجایکه از پرهیز انرژی میگیرم در صلح و آشتیم.ولی کارهایکه نباید انجام بدم و دلیل لازم برای انجام ندادنشان ندارم در جنگ هستم.گاهی هم در برابر کار های که از روی جبر و ترس و غیره انجام میدهم ولی برایم سخت است انرژی هدر میدهم و در جنگم مثل قطع رابطه ، پرخوری ، خودمحوری ولی برای پاک ماندن به آنها تن میدهم برای پاک ماندن باید به عزت نفس خودم احترام بگذارم.سوال میخواهد به من بفهماند که آیا باور کردم که اعتیاد زورش از من بیشتر است یا نه.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر 11


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان