امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال۱۳ خود اتکایی برای من چه مفهومی دارد؟جنبه های دیگر خود اتکایی به غیر از جنبه مال
الف)باور دارم زندگی دوباره من تنها در مسیری امکان پیدا کرده که مهم ترین عامل برقراری اش هدف اصلی گروه است چون بدون آن نمی شود زنده ماند چه رسد به اینکه به مفهوم یا معنایی فکر کرد. این بنیان (خود) را برای من اینگونه تعریف می کند که تنها موجودیتی که می توانم به آن متکی باشم برنامه NAاست پس خود برای من یعنی تکلیفی که در NA دارم. بنابراین فقط بر آن متکی هستم و هیچ توقعی از هیچکس یا نهادی در زندگی ندارم. پاکی هدف من بود و با اجرای هدف اصلی NA برای من باقی می ماند و همان برایم کافی است.
ب)در هر جنبه ای که امکان ها و توانایی های خودم را به کار نگیرم ممکن است متکی به دیگران شوم و رشد روحانی ام متوقف شود. از راهنما کمک می گیرم اما متکی به راهنما نیستم چون او و من انسان هایی متفاوت هستیم که در مسیرهای گوناگون زندگی قرار می گیریم و توانایی های خود را بکار می بریم. اصول انجمن بهترین مبنا برای اتکا کردن هستند. پشتیبانی کردن از خود یعنی هدر ندادن امکاناتی که قادرم ازآنها استفاده کنم و در وجود من قرار دارند. توانایی های من خود من هستند از آنها مراقبت می کنم.
ج)بی قراری اعتیاد در سه جنبه جسمانی، روحانی و روانی در من وجود دارد که با قطع مصرف مواد مخدر شدت آنرا کاهش داده ام و مزایای روحانی سنت هفتم برای من جلوه گری و آشکار شدن ویژگی های سازنده ی وجودم است. تمرین اصول روحانی قدم هفتم مرا آماده می کند که با تقدیم کردن بیداری روحانی ام موجودیت های بیشتری را در وجود خودم کشف کنم و همین فرآیند عواطف مرا از احساساتم جدا می کنند تا پیام های وجودی ام را به خودم برسانند. احساس های من حتی در پاکی واکنشی هستند اما عواطف روحانی من که از پندارهای خودم جدا می شوند، حقیقت های زندگی را برایم آشکار می سازند.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال۱۳ خود اتکایی برای من چه مفهومی دارد؟جنبه های دیگر خود اتکایی به غیر از جنبه مال - توسط حوریا ___Bu - ۱۴۰۰/۱۲/۲۵، ۰۹:۴۱ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان