امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال۱۵ چگونه بین خوداتکایی و نیاز به دیگران، تعادل برقرار میکنم ، فرق بین خوداتکایی
سوال۱۵
چگونه بین خوداتکایی و نیاز به دیگران، تعادل برقرار میکنم ، فرق بین خوداتکایی با اعتماد به نفس چیست ؟
پاسخ
خوداتکایی یعنی روی پای خودم ایستادن ولی گاهی اوقات برای بعضی امورات زندگی نیاز به دیگران دارم مثا
مریضیای دارم که تنهایی از پرداخت مخارج آن بر نمیآیم و نیاز به کمک دیگران دارم ... در این مواقع صداقت با
خود باعث میشود که بین خود اتکایی و نیاز به دیگران وقتی با صداقت و راستگویی برخورد میکنم تعادل برقرار میکنم
خوداتکایی یعنی اینکه خودم روپای خودم وایسم و استقال داشته باشم برای انتخاب آزادانه ومحتاج کسی نباشم ولی
ازآنجایی که بعضی مواقع درزندگی کم میارم معموا نیاز به اطرافیانم احساس میکنم
ب- خوداتکایی یک عمل هست که حاصل از ایمان به خداوند و استفاده از داشته های خود بوجود میآید و اعتماد به نفس
یک احساس هست برای اینکه شخصیت خود را حفظ و ارزش خود را در مقابل دیگران حفظ کنیم
خوداتکایی اقدام وعمل بهمراه دارد ولی اعتماد بنفس احساس درونی هست که میتواند من رابجلو هدایت کند ولی
هردومکمل یکدیگرند
پاسخ
سلام
من به خودم باید متکی باشم‌.اما این به این معنی نیست که موقع نیاز کمک نگیرم.من ممکن است زمان بیماری از اقوام کمک مالی بگیرم و در زمانی که اقوام یا دوستان لازم داشتند نیز کمک می کنم.من این تفاوت را با کمک اعضاء انجمن درک کردم که فقط به فکر خودشان نبودند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، آریا داریوش
درخواست کمک به هیچ عنوان نشان‌دهنده ضعف و عدم خوداتکایی نیست ،بلکه نشان‌دهنده فروتنی و اعتماد بنفس میباشد .
هرگاه خود را بی نیاز از کمک دیگران بدانم به استقبال خطر رفته ام از طرفی نمی‌توان بعنوان یک عضو از معتادان گمنام و عضوی از اجتماع دائم از دیگران توقع داشت تا نیازهای مان را برطرف کنند.
ترازنامه گیری ،مشورت و درخواست  راهنمایی از نیروی برتر و واقف بودن به انجام سهم منصفانه خود همه راههایی است تا به این تعادل برسم.
ب)
خود اتکایی و اعتماد بنفس پیش نیاز  و مکمل یک الگوی رفتاری هستند.
اعتماد بنفس از باور عدم وابستگی به دیگران سرچشمه می‌گیرد و خوداتکایی از ایمان به نیروی برتر.
خوداتکایی منجر به اعتماد بنفس واقعی و تمرین آن ما را به انجام اصول برنامه راسختر میکند.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان