امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال ۷ الف. این سنت چگونه کمک میکند تا گمنامی را درک کنم ؟
سوال ۷ 
الف. این سنت چگونه کمک میکند تا گمنامی را درک کنم ؟
ب گمنامی چگونه کمک میکند تا تا این سنت را درک کنم ؟
پ چگونه گمنامی راتحت شرایط این سنت به کار می گیرم؟
پاسخ

الف ما باهم برابر و یکرنگ هستیم و هیچ شخصی بواسطه ی شغل و حرفه ای که در اجتماع دارد برتر و والاتر از دیگران نیست اینکه من هیچ تخصصی در رابطه با اعتیاد ندارم و کاربرد انجمن فقط در رابطه با تبادل تجربه و کمک یک معتاد به معتاد دیگر است
سنت هشتم به من يادآوري مي كند كه برأي عضويت من احتياجي به مدرك تحصيلي يا فني و حرفه اَي ندارم عضويت من بر أساس تمايل و منوط به كمك يه معتاد به معتاد ديگر بنا به تجربه بهبودي از اعتياد است..
وقتی به سادکی فقط با دیدگاه ارزش درمانی کمک یک معتادبه معتاد دیگربهبودی خود را به مشارکت می گذاریم وخدمت بدون حرفه ایی بودن وسادگی پیام نشان غیر حرفه ایی بودن ماست
درسطح برگزاری جلسات انجمن معتادان گمنام اهم از جلسات بسته ، ادارای ، خدماتی .... یکسان سازی و مساوات بین اعضا به وجود آید تا اختلاف طبقاتی موجب تداخل و عدم امنیت  در روابط ما از داخل و دورنمای ما از بیرون به مخاطره نیفتد
گمنامی به درک من  درواقع یعنی حل شدن یکی شدن همسان شدن همراه شدن واین سنت ازما میخاد یکی بشیم جزیی ازکل خودمون بدونیم

ب درک این گمنامی و اینکه ما برابر و مساوی هستیم و هیچیک از اعضا ارجعیت و یک درجه بالا تر از دیگری ندارد باعث میشود که من در گروه و در برخوردم با بیماری اعتیاد کاملا غیر حرفه ای رفتار کنم و در مورد چیزی که تخصص ندارم نظر ندهم ، در علم پزشکی و روانپزشکی مداخله نکنم و فقط در چارچوب انجمن تجربیات خودم را در میان بگذارم
با درك گمنامي در اين سنت مي توانم اهميت غير حرفه اَي بودن انجمن را درك كنم در مورد مسائل خارجي ، حرفه اَي بعث نكنم ، همينطور كه بصورت رايگان برايم وقت و انرژي گذاشتن به رايگان در اختيار ديگران قرار بدم.
غیر حرفه ایی ماندن و تخصصی عمل نکردن مساوات باعث ماندگاری ماست این مطلب نقطه اصل وقلب برنامه ماست تمام اعضاء ما متخصص فقط  بهبودی وپاکی خود هستند برنامه تجربی ما وگمنامی کمک می کند تا بهبودی خود را به مشارکت بگذارنند و دنبال کنند
گمنامی یک اصل اساسی و روحانیست در تمامی سنتهای مان اعضامادامیکه تخصص و فنون حرفه ای خود را بیرون از NA بگذارند و ورود به جلسات داشته باشند حس امنیت و جاذبه برنامه مشاهده میگردد .ارجعیت و کم و کیف بین اعضا ایجاد نمیشود
اصل گمنامی دراین سنت این پیام رو داره که درهرشرایط تحصیلی شغلی مالی اجتماعی خانوادگی هستیم فرقی ندارد ونباید احساس متفاوت بودن برتری وتمایز با بقیه اعضا داشته باشیم

پ کارها، نظریات تخصصی خارج از انجمن را باید به افراد حرفه ای و متخصص واگذار کرد
هر كدام از ما داراي شغل و حرفه اَي هستيم ولي با عضويتم و هدف أصلي نبايد تداخل پيدا كند و نبايد حرفه اَي عمل كنم بين هويت انجمن كه كمك رايگان است با شغل و حرفه تفكيك كنم تا أصل برابري و مساوات را رعايت كنم
حرفه ایی خودخواهی بیماری منه که به جای خداخواهی وروحانیت می اید ..سنت هشت می گوید هرچه داری  پشت در بگذار و خودت بیا داخل .حرفه رونیارچرا که ستاره بودن ورقابت جای بهبودی راومیگیرد و کم کم خود را تافته جدا بافته می بینی روحانیت وقدم ها فروشی نیست که حرفه ایی عمل کنیم
هر زمان با رعایت اینکه تفکر تک تک اعضای ما این باشد که ما بیمار اعتیاد هستیم و شیوه اصلی ما ارزش درمانی کمک معتاد به معتاد دیگر است و هدفی را دنبال میکنم تحت عنوان رساندن پیام به معتاد درحال اعذاب اختلافات کم و گمنامی رعایت میگردد

از تخصص وحرفه ام شرایط،مالیم استفاده نکنم حرفه ای عمل نکنم تجویز راهکار وکمکی براساس شرایط وموقعیت  وتخصص خودم نداشته باشم تنها میتوانم تجربه خودم. دراختیار دیگر معتادان بگذارم ودخالتی درامورشغلی دارویی خانوادگی حقوقی دیگران نداشته باشم
پاسخ
درNAفقط یک معتاددرحال بهبودی هستیم.نسخه های خارجی درNAجایگاهی ندارد.اینجابه هیچ عضوی به خاطرپیشینه اش امتیازنمیدهند.گمنامی یهنی همسانی وبرابری.من دارای یک صندلی هستم نه بیشتر.من درگروه بایدحل شوم عینک برتربینی رادراورم بایدتمرین ذهنی داشته باشم.حرفه ای هاکسانی هستندکه مدرک انهاتوسط هیئت علمی به انهاداده میشودمهارت وتخصص دارندولی گروهایNA چنین متخصصان تاییدشده ای بیرون نمیدهدولی مامتخصص بازیابی خودمان هستیم ومیتوانیم بابقیه تجربیات خودرادرمیان بگذاریم کمک یک معتادبه معتاددیگربا12قدم بازیابی فقط باتجربه همراه باشدتابتوانندبااجرای این سنت مددکاران اجتماعی حرفه ای هاومتخصصین باامنیت کامل به جلسات NAبیایندوهمانندمااعلام عجزکنندوبهبودیابندبرخوردم باNAبابیماری غیرحرفه ای میباشد.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر11 ، ناظر9
سلام
من معتاد هستم.معتاد خواهم ماند و نباید این فکر در من تغییر کند.در جلسات من هم معتاد در حال عذاب هستم که به طور مساوی مانند دیگران از این برنامه استفاده نمایم.
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان