امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 13 الف ایا سعی میکنم کارهایی راکه لازم است یک حرفه ای انجام دهد، خودم انجام ده
سوال 13
الف ایا سعی میکنم  کارهایی راکه لازم است یک حرفه ای انجام دهد، خودم انجام دهم؟
ب ایامی خواهم کارهایی راکه خودم باید انجام دهم،دیگران برای من انجام دهند؟
پ درتصمیم گیری چه معیارهایی   را درنظرمیگیرم؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
الف  چه در زندگی شخصیم چه در انجمن هیچوقت اینکار رو انجام نمیدم و اصل فروتنی رو به اجرا میزارم.برای مثال یخچال خراب بشه من اینکاره نیستم که درستش کنم باید تعمیر کار بیارم یا اگر تو انجمن نیاز به خدمتگذار داریم و من توانایی انجام اون خدمت رو ندارم کاندید نشم
اقبلا چون فکر میکردم همه کارها رو خودم باید درست کنم ، اینجوری رفتار میکردم ولی متوجه شدم تمام انرژی ام هدر رفته و بکار خودم هم نمیرسم... امروزه سعی میکنم کار خودم رو انجام بدم و کارهایی که مربوط به من نیست را به اهل فن بسپارم ، مثل تعمیر خودرو ، لوله کشی ساختمان، برقکشی ساختمان
خیر،سعی میکنم برای هر کار تخصصی وحرفه ای اموزش وتجربه لازم را از کسانی که مطلع هستند کسب کنم،ولی در کل چون یک عضو انجمنم هیچوقت سعی نمیکنم خدماتم را بصورت حرفه ای ارایه دهم فقط سعی میکنم خدمتم رادرست انجام دهم
ب)سعی میکنم اصل روحانی تعهد و مسئولیت پذیری رو به کار ببندم و خودم کارهام رو انجام بدم 
سهم اصلی من از بهبودی پذیرفتن مسئولیت خودم هست و این‌مسئول بودن باعث شده کارهای خودم را انجام دهم و انتظاری از دیگران نداشته باشم
کاری را اگر بلدم در صورت داشتن وقت وتوان کافی خودم انجام میدهم.

پ ) اینکه من نمیدونم بلد نیستم وبه تنهایی نمیتونم  تصمیم بگیرم 
آنچه مربوط به این سوال هست در رابطه با وظایف شخصی و وظایف دیگران هست پس در تصمیم گیری برای سپردن به دیگران سعی میکنم :  به اهل فن مراجعه کنم مشورت کنم شرایط را شفاف و رک توضیح دهم و رک و شفاف پاسخ بگیرم از نصفه کاری پرهیز کنم به شخص اعتماد کنم

در نظر گرفتن دانش،آگاهی،توانایی وتسلط ومشورت گرفتن،داشتن ایمان وباور جدی
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ناظر9
الف)آیا سعی میکنم کارهایی را که لازم است یک حرفه ای انجام دهد،خودم انجام دهم؟
قبول این واقعیت که من در همه چیز تبحر ندارم از معجزات برنامه بود
باید پذیرفت که نمی‌توان تمام مشکلات و مسائل را با قدرت فکر و اقدام و عمل خود حل کرد.
بارها تجربه کردن این موضوع تجربیات گرانبهایی را به دنبال داشته که می‌توان از آنها استفاده کرد.
ب)آیا میخواهم کارهایی را که خودم باید انجام دهم،دیگران برای من انجام دهند؟
قبول تعهد و مسولیت پذیر بودن این اجازه را بمن نمی‌دهد.اما گاها فعالیت بیماری اعتیاد و توقع و انتظار بیجا داشتن باعث می‌شود از اصول خود کوتاه بیایم.

ج)در تصمیم گیری چه معیارهایی را در نظر میگیرم؟
باید دید آیا هدفی در زندگی دارم یا خیر؟
هر گاه هدفی را دنبال کرده ام؟
☑️آیا تصمیمم همسو با اهداف است
☑️آیا باعث خسارت به خود یا دیگری نمی‌شود
☑️چه مزایایی برای خود یا زندگی اطرافیانم دارد
☑️معایبش چیست
☑️چه تجربه ای در این زمینه دارم
و ....
پاسخ
 سپاس شده توسط حوریا ___Bu ، ناظر9 ، حـمـیـد
سلام

البته من انسانی هستم که فکر می کند همه چیز را می داند یا می تواند در همه امور نظر بدهد هر چند که تخصص لازم را نداشته باشم.اما در انجمن سعی کرده ام بیشتر در امری که من آن را انجام داده ام ویا تخصص دارم نظر بدهم اما ممکن است جاهایی هم اظهار نظر نمایم و خودم را درگیر مسائلی نمایم و معمولا پس از مشورت با راهنما آنها را جبران می نمایم.
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان