امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
9. آیا ممکن است که دوستی های قدیمی یا یک راهنمای مشترک داشتن در گروه مان، انحصاری به
9.    آیا ممکن است که دوستی های قدیمی یا یک راهنمای مشترک داشتن در گروه مان، انحصاری به نظرآید و باعث شود دیگران خود را غریبه احساس کنند؟ با تمرینِ گسترده ترِاصلِ اتحاد، چگونه می توانیم در جلسه مان، درهمه احساس تعلق و شامل بودن ایجاد کنیم؟ چه چیزهایی توجه مان را نسبت به راه هایی که می تواند باعث شود اعضا حس شامل نبودن و غریبگی داشته باشند ،جلب می کند؟
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد
اعضاء را طبقه بندى نکنیم ،احترام متقابل، پرهیز از شخصیت پردازى و باند و باندبازى رعایت اصول گمنامى سنتها
توجه به همه اعضاء خصوصا تازه واردین و ارتباط مستمر با انها باعث میشود اگر فردى جدا افتاد متوجه شویم و با عشق
و محبت و فرصت خدمت دادن و توجه او را به جمع برگردانیم در بسیاری از اعضا این را دیده ام که وقتی ستاره دار
میشوند یا عضو شناخته شده ای میشوند راهنمایشان را با اسم او یا او را با اسم راهنمایش میشناسند و همین مساله در
ارتباطات ما هم تاثیر گزار میشود مساله این است که زمانی که عضو شناخته شده یا ستاره دار شدی به نحوی داری
زندگیه خود را سخت میکنی و اشتباهت خود را در چشم و نظر دیگران بزرگتر جلوه میدهی چون اجازه اشتباه را با ستاره
شدن از خود گرفته ای و یا اشتباهاتت را نادیده میگیرند چون عضو سرشناسی هستی به نظر من اگر میخواهی عضو را از
بهبودی دور کنی شخصیتش را به اصول ترجیح بده -اعضا همسان همدرد و همل هستند و چیز بیشتری انجمن غیر بهبودی
در قالب فرد و در قالب گروه از ما نمیخواهد و وحدت و اتحاد زمانی تاثیر گزار میشوند که اصول به شخصی فردی در
گروه ترجیح داده شود -بیماری اعتیاد هر چه که مارا بااتر ببرد محکمتر به زمین میکوبد و اعضایی که دیگر قرایض و
نواقصشان ارضایشان نمیکند معموا در یاس و انزوا فرو میروند یا کسانی که متأسفانه طعمه نامایمات قرایض و نواقص
بعضی از اعضای دیگر میشوندمن اول سعی میکنم با ایشان با اصول همدردی و همدلی و پیام رسانی اینکه انجمن معتادان
گمنام ماهیتش فقط بهبودی است و شنوده بودن پای صحبت های ایشان و سپردنش به خداوند بخشنده و بزرگ و مهربان
میتوان بیشترین کمک را به ایشان کرد.
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر11 ، حـمـیـد
سلام
--آیا ممکن است که دوستی های قدیمی یا یک راهنمای مشترک داشتن در گروه مان، انحصاری به نظرآید و باعث شود دیگران خود را غریبه احساس کنند؟ من سعی می کنم که طوری با اعضاء رفتار نمایم که همه خود را دوست من بدانندوبا من احساس تعلق نمایند.هر چند که ممکن است بعضی از اعضاء همین طوری از من خوششان نیاید.

--با تمرینِ گسترده ترِاصلِ اتحاد، چگونه می توانیم در جلسه مان، درهمه احساس تعلق و شامل بودن ایجاد کنیم؟ با همه به یک نحو رفتار کرده احترام را حفظ و تبادل تجربه می نمایم
--چه چیزهایی توجه مان را نسبت به راه هایی که می تواند باعث شود اعضا حس شامل نبودن و غریبگی داشته باشند ،جلب می کند؟ کناره گیری اعضاء ویا کم حرف بودن اعضاء
پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان