امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 10 : احساسات و افکار من قبل از اینکه علیرغم آگاهی از نتیجه به کاری از روی وسوسه
افکار و احساسات من مواقعی که وسوسه چیزی دارم  و حتی وسوسه است واز نتیجه ان آگاه دارم به سه صورت ظاهر می شود
1- احساس بر خلاف افکار می گوید -2-افکار بر احساس پیروز می شود 3- افکار و احساسات هردو یک چیز را می گوید ( لغزش)
مثال : وقتی وسوسه ایجاد یک رابطه ناسالم یا مصرف مواد مخدر را دارم در مرحله اول احساسم بر خلاف افکارم می گوید و می گوید که به راهنما زنگ بزن از شرایط خارج می شوم و احساسم را می گویم و افکارم ارام می شود
در مرحله دوم افکارم بر احساسم پیروز می شود و به راهنما زنگ نمی زنم مشارکت نمی کنم اتفاقی نمی افتد اما وسوسه در من می ماند و در واقع پیش زمینه ای است برای مرحله سوم و در مرحله سوم افکار و احساس هر دو یک چیز را می گوید افکار انتخابی و احساس لذت جویانه من را مجبور به ایجاد رابطه و یا مصرف می کند و در این مرحله است که لغزش اتفاق می افتد
پیام سوال : قسمت دیگری از نداشتن سلامت عقل این است که ما یک کار اشتباه را بارها و بارها تکرار می کنیم حتی مواقعی که کاملا از نتایج ان اگاه هستیم
و در ان زمان افکار من طریقه خاصی را دنبال می کند و و همه چیز را انکار می کنم (مثلا دلتنگی برای یک رابطه قدیمی پیدا میکنیم و ان قدر درد و رنج پیدا می کنیم و این سه مرحله را تکرار می کنیم و نهایتا ایجاد مجدد رابطه را لازم می بینیم و به خود مجوز مصرف را می دهیم )
بزرگترین نشانه نداشتن سلامت عقل ما همان وسوسه مصرف است که با توجه به تمام دردها
بدبختی ها و عجز ها تجربه های درد اور و حتی اگاهی از نتیجه ان عمل یا مصرف مواد مخدر بازهم وسوسه شدید داریم و همه این علائم را نادیده می گیریم  
پاسخ
 سپاس شده توسط Saghar d ، حـمـیـد ، admin.a ، ssaeedg ، محمدمهدی ۱۲ ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 10 : احساسات و افکار من قبل از اینکه علیرغم آگاهی از نتیجه به کاری از روی وسوسه - توسط shapor z - ۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۶:۱۰ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان