امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 14 : ایا هرگز چیزی را باور داشته ام بدون اینکه برای اثبات ان چیز دلیل و مدرک مشه
این در مورد من مطلق نیست گاهی بوده و گاهی برعکس ان بوده
مثلا اعلام پاکی اعضایی برنامه
یا می گفتند که خدمت کردن مشکلات زندگی را حل می کند یا مشارکت اعضایی دیگر در مورد معجزات زندگیشان و یا اینکه از یک بیماری لا علاج بهبود یافتند ...در این موارد بدون مدارک همه را باور می کردم و می کنم
پیام سوال : من در گذشته همه چیز را یا کور کورانه قبول می کردم و یا اصلا  هیچ چیز را قبول نمی کردم
اما امروز در برنامه ایمان نوظهور من با دلیل و مدارک محکم و مشهود پیوند خورد است و به مرور زمان باورم نسبت به انها شکل گرفته و انها جزء لاینفک زندگی من شده اند و دیگر مثل گذشته در ان (اجبار ترس و تزریق دیگران ) نبوده است و چون از روی باور بوده است به خاطر همین من هرگز به انها شک نکردم و در نهایت اولین مرحله برای به باور  رسیدن  نیاز به اثار مدرک و شواهد است
انسانها سه دسته اند 1- کسانی که می شنوند و باور می کنند 2- کسانی که باید ببینند تا باور کنند -3- کسانی که باید ببینند و لمس کنند و خود نیز تجربه کنند و نتیجه بگیرند تا باور کنند ......با تمام این تفاسیر معتاد شخصی است که در هر سه این مقوله شریک است و حتی بدتر بعد از تجربه کردن نیز باور ندارد و تکرار اشتباه می کند 
پاسخ
 سپاس شده توسط admin.a ، حـمـیـد ، بَرمک ، ssaeedg ، alireza1444 ، ناظر14 ، sts171717

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 14 : ایا هرگز چیزی را باور داشته ام بدون اینکه برای اثبات ان چیز دلیل و مدرک مشه - توسط shapor z - ۱۳۹۸/۱۱/۲، ۰۶:۰۸ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان