امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فقط برای امروز زندگی به روال برنامه
اما چیزی که باعث می شود اعضای انجمنهای 12 قدمی بتوانند این کار ظاهرا دشوار را انجام دهند چیست؟ کلید آن زندگی فقط برای امروز است. ما فقط برای یک روز برنامه بهبودی داریم. برای همان روز در جلسه شرکت می کنیم و با راهنمایمان تماس میگیریم. آنچه دیروز گذشته یا آنچه فردا می آید اهمیتی ندارد. اینکه فردا هم باید در جلسه شرکت کنیم برنامه امروز ما نیست و نباید فکر ما مشغول کند. البته این به این معنی نیست که در زندگی مان برنامه نداریم اما ما نمی توانیم تمام بار زندگی و بهبودی را یکروزه برداریم. هر روز فقط به اندازه همان یک روز از خود توقع بهیودی و تلاش برای زندگی داریم. اینگونه بهیودی و زندگی راحت و آرامش بخش می شود

تا کنون چند باری که با دوستان همدرد در حال مصرف صحبت کرده ام بسیاری از آنها با انجمنهای 12 قدمی آشنایی دارند و تمایل به پاکی نیز در آنها دیده می شود اما ترس از دشوار و طولانی بودن مسیر بهبودی (البته به نظر آنها) باعث می شود پا جلو نگذارند. آنها به من می گفتند که شرکت روزانه و مرتب در جلسات برای آنها دشوار است. راستش را بخواهید شرکت در جلسات در ماههای اول بهبودی برای من نیز کار شاقی بود و با زحمت و عدم تمایل در جلسات شرکت می کردم. گرچه امروز اصلا این احساس را ندارم و به محض اینکه وقتی پیدا میکنم بیش از برنامه هفتگی ام در جلسات شرکت می کنم.

اما چیزی که باعث می شود اعضای انجمنهای 12 قدمی بتوانند این کار ظاهرا دشوار را انجام دهند چیست؟ کلید آن زندگی فقط برای امروز است. ما فقط برای یک روز برنامه بهبودی داریم. برای همان روز در جلسه شرکت می کنیم و با راهنمایمان تماس میگیریم. آنچه دیروز گذشته یا آنچه فردا می آید اهمیتی ندارد. اینکه فردا هم باید در جلسه شرکت کنیم برنامه امروز ما نیست و نباید فکر ما مشغول کند. البته این به این معنی نیست که در زندگی مان برنامه نداریم اما ما نمی توانیم تمام بار زندگی و بهبودی را یکروزه برداریم. هر روز فقط به اندازه همان یک روز از خود توقع بهیودی و تلاش برای زندگی داریم. اینگونه بهیودی و زندگی راحت و آرامش بخش می شود
پاسخ
 سپاس شده توسط hooria ، 2993414542 ، حـمـیـد ، ناظر9 ، ناظر۱۸ ، ناظر14

پیام‌های داخل این موضوع
فقط برای امروز زندگی به روال برنامه - توسط admin - ۱۳۹۹/۹/۶، ۰۸:۰۵ صبح
RE: فقط برای امروز زندگی به روال برنامه - توسط sepher1877 - ۱۴۰۰/۶/۱۹، ۰۶:۵۳ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان