امتیاز موضوع:
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال 12: به چه راه هایی از روی این نواقص عمل می کنم ؟
درزمان عمل به نواقصم طوری دربیماری اعتیادم غرق میشوم که متوجه نمیشوم که این نقصم است که داردعمل میکندوزمانیکه دردنواقصم رامیکشم تازه متوجه میشوم که بخاطررسیدن به کمی لذت،چقدر دروغ گفته ام ،چاپلوسی کرده ام ،مظلوم نمایی ویابزرگ نمایی کرده ام، چقدربدنبال تاییدطلبی بوده ام ،چه دلهایی راکه شکسته ام وچقدربرای دیگران مزاحمت ایجادکرده ام کلا ازراه نادرست عمل کرده ام تابه نواقصم جامه عمل بپوشانم برای عمل به یک نقص همیشه نادرستی کرده ام.هدف نادرست راه نادرست می طلبد.
من بیشتر از روی نداشتن آگاهی،. نداشتن تعادل،خودخواهی وخودمحوری، تاییدطلبی،ناصادقی باخود ودیگران، نپذیرفتن مسئولیت هایم،دروغگویی، درشرایط قرارگرفتن،خدارافراموش کردن،دورشدن ازاصول روحانی،چشم چرانی،لذت طلبی،شهوترانی،زیاده خواهی،افراط وتفریط،کینه ورنجش، انتقامجویی،زمانیکه امنیت هام بخطر بیفتد،خشم وعصبانیت،دزدی وخیانت، کنترل وقضاوت،زمانی که بامرضم زندگی میکنم،شک وتردید وسوءظن،خودبزرگ بینی ومظلوم نمایی وتهمت وافترازدن ،به نواقصم عمل میکنم.
ما زمانی به بلوغ روحانی میرسیم که برای روبروشدن باواقعیات زندگی ،بجای استفاده ازنواقصمان ازاصول روحانی استفاده کنیم ما اگرترسهای خودمحورانه را رهاکنیم اکثرنواقص فلج کننده ما تبدیل به نقاط قوت ماخواهندشد .
پاسخ
 سپاس شده توسط ناظر9 ، حـمـیـد ، مهدی1

پیام‌های داخل این موضوع
RE: سوال 12: به چه راه هایی از روی این نواقص عمل می کنم ؟ - توسط Mohsen49 - ۱۴۰۰/۱۲/۷، ۰۹:۱۲ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان